Hlídání dětí

Hlídání dětí je jistě pro každou matku, či rodinu docela ožehavým tématem, které je docela dosti řešeno. Asi nejlepším řešením pro každou rodinu je samozřejmě to, pokud mají k dispozici babičky a dědečky. Nestojí to žádné peníze a máte jistotu, že „rodina hlídá rodinu.“ Takové možnosti však nemá každá rodina. Proto se dávají děti do jeslí a do školek.

Školky jsou samozřejmě dobrá volba, jelikož dítě se tam učí komunikovat s ostatními dětmi a vlastně pomalu začíná poznávat svět. Mnohým rodičům se ale nelíbí, že děti musí trávit ve školce dobu od časného rána, až do pozdního odpoledne, než přidjou z práce a své ratolesti si vyzvednou. Mnohdy to však ale jinak nejde. Pokud mají rodiče flexibilní povolání, tak je to ideální a dítě do školky dávají bez problémů. Další možností je hlídání dětí od cizích lidí. Jedná se především o různé chůvy nebo brigádnice, které si chtějí něco málo vydělat.

U nás, v České republice, však nejsou chůvy zase natolik využívané, abychom na ni narazili v každém inzerátu. Ve druhé řadě musí být chůva rodině sympatická, což může být také problém.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Děti & jejich práva, Kam s dětmi? a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.