ONLINE MAGAZÍN

Jednoručky – jak s nimi správně cvičit?

Potřebujete se před letem dostat do formy? Svou postavu v tomto období řeší téměř každý z nás. Léto je období, kdy toho na sobě opravdu nemáme mnoho a naše nedostatky již zakryjeme jen těžko. Proto se mnozí z nás snaží v tomto období cvičit a dbát na svou životosprávu. Abyste se však dostali do formy co nejrychleji, měli byste cvičit efektivně. Ideální pomůckou jsou jednoručky. Že jste o nich ještě neslyšeli? Nevadí. Pojďte se společně s námi dozvědět o této úžasné cvičební pomůcce více. Pokud si myslíte, že s jednoručními činkami lze procvičovat pouze vrchní část těla, mýlíte se.

Jednoručky jsou maximálně účinné

Jednoručky pro sportovce
Účinnost jednoruček

Variací cviků s touto úžasnou pomůckou jsou stovky. Jsou zaměřeny na různé partie na těle počínaje zadkem a stehny. Spolu s nimi si umíte vytvarovat dokonalou postavu již za několik týdnů. Máte pocit, že cvičení s vlastní vahou bez vyšší zátěže nemá na vás žádný účinek? I tento pohyb je rozhodně zdraví prospěšný, ale cvičení s vyšší váhou zabezpečí vyšší nárůst svalové hmoty, v čehož důsledku působí tělo víc hezky. Váhu jednoruček je třeba zvolit individuálně. Mnoho lidí své síly na začátku přeceňuje a začne cvičit hned s váhou, kterou nezvládnou. Začněte raději s nižší a přidávejte si postupně víc. Váha záleží také na charakteru samotných cviků. 

Jednoručky by se neměly klouzat

Někteří z nás rádi vyhledávají jednoručky i ve fitness centrech. Přestože tato centra nabízejí mnoho cvičebních strojů, stále zůstávají jednoruční činky tím nejoblíbenějším nástrojem. Dá se s nimi však klidně cvičit i doma. Zde však záleží na tom, abyste si vybrali takové, se kterými se vám pohodlně cvičí. Neměly by se vám klouzat z ruky, protože v tom případě hrozí velké riziko úrazu. Důležité je proto jít si vybrat jednoručky přímo do kamenné prodejny, kde můžete vyzkoušet, jak se vám s nimi pracuje. Váhu jednoručních činek pak zvolte podle vlastního uvážení. Zamyslete se, jaké cviky budete s nimi provádět nejčastěji a podle toho vybírejte. Své síly byste neměli přeceňovat ani podceňovat. Tehdy bude vaše cvičení nejefektivněji. Více se o jednoručkách dozvíte na webové stránce https://inlive.cz/.