ONLINE MAGAZÍN

Malé koupelny – poraďte si s nimi prakticky a moderně

Máte doma koupelnu, která je na první pohled stísněná a nevíte si s ní poradit? Buďte bez obav. Malé koupelny jsou problémem pouze na první pohled. Dá se s nimi vyhrát tak, aby byly pěkné, útulné, praktické i opticky zvětšené zároveň. Myslíte si, že to není možné? Vyvedeme vás z omylu. Za malou koupelnu se obecně považuje koupelna, která má pouze kolem 4 až 5 metrů čtverečních. Dost malý prostor, co říkáte? Pokud však při zařizování budete naslouchat vlastním potřebám s ohledem na velikost prostoru, může být z toho skutečně příjemný prostor. Pojďme se podívat na to, jaké otázky si položit ještě předtím, než se pustíte do zařizování malé koupelny. V první řadě byste měli dbát na to, kolik lidí bude koupelnu využívat.

Na co myslet při zařizování malých koupelen?

Malé koupelny v rodinném domě pro hosty
Zařizování malých koupelen

Bude součástí vaší koupelny i záchod? Bude určena pro vás nebo to bude koupelna pro hosty? Je třeba do ní umístit i pračku? Budou ji využívat i vaše děti? Dokážete se v případě potřeby vzdát luxusu v podobě vany? Na tyto všechny otázky byste si měli odpovědět dopředu. Co však v případě, že si nevíte s touto těžkou úlohou poradit? Nemějte obavy. Odborníků na malé koupelny v každém jedno koupelnovou studiu, které pravděpodobně i tak budete muset navštívit kvůli výběru sanity a obkladaček. Můžete také oslovit bytového architekta, který vám navrhne koupelnu podle vašich představ a možností. Bytoví designéři dokážou myslet i na věci, které běžného člověka ani nenapadnou. 

Jak je možné opticky zmenšit malé koupelny?

Kdo tvrdí, že s malými koupelnami není možné si poradit, je na omylu. I ty totiž poskytují prostor pro kreativitu. Obecně se doporučuje použít bledé barvy, které dokáží prostor opticky zvětšit. Tmavé barvy naopak prostor zmenší, takže se jim snažte vyhýbat. Co se týče úložného prostoru, v malé koupelně mějte pouze to, co je opravdu nezbytné. Například skříňka pod umyvadlo je praktická a zároveň vypadá dobře. Velké zrcadlo rovněž udělá svou službu, takže na něj určitě nezapomeňte. Malé koupelny nejsou žádným neřešitelným problémem. Více se o nich dozvíte na webové stránce https://www.sconto.cz/