ONLINE MAGAZÍN

Počet pacientů, které trápí bolest kloubů se z roku na rok zvyšuje

S bolestí jakékoliv části našeho těla jsme se naučili žít. Není nic špatného na tom, pokud nás občas začne něco pobolívat. Pokud je to bolest, kterou dokážeme přežít, jednoduše ji budeme ignorovat, dokud se nevytratí. Pokud se však jedná o takovou bolest, která nám podstatně snižuje kvalitu života, musíme si vzít tabletku proti bolesti a po pár minutách se nám dokáže ulevit. Není však bolest jako bolest a při jakémkoliv náznaku, že nás začne něco pobolívat, měli bychom rozpoznat, o jakou bolest se jedná. A v případě bolesti kloubů to platí dvojnásobne. Nechat bolest pokračovat by mohlo znamenat mnohem horší komplikace.


Kdy se vyplatí při bolesti kloubů zvýšit pozornost a určitě ji neignorovat?

Klouby jsou v našem těle skutečně zatěžovány, proto se občas stane, že nás začnou pobolívat. Při takové bolesti na tom není nic špatného. Pokud nás však začnou klouby pobolívat a tato bolest do nikolika dnů nezmizí, měli bychom zvednout výstražný prst. Může se jednat o chronickou bolest kloubů, což není zrovna nejpříjemnější diagnóza.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bolest kloubu Při akutní bolesti kloubů je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Lékař určí diagnózu a stanoví léčbu, kterou budeme muset (často krát) až do konce života přísně dodržovať. Oproti bolesti kloubů chronické stojí akutní, pro kterou je charakteristické, že je průvodním jevem různých zánětlivých onemocnění. Akutní bolest také po pár dnech zmizí. Důležité však je zmírnit její průběh. S akutní bolestí kloubů dokáže postižený jedinec přežít, s chronickou je život mnohem těžší. Po jakémkoli náznaku bolesti kloubů se tedy snažte zjistit, jak dlouho tuto bolest pociťujete.


Je možné bolesti kloubů předcházet? A jakými způsoby?


Jak již bylo zmíněno, bolest kloubů nelze odstranit úplně, dá se však zamezit jejich vznik. Tak, jako v případě většiny onemocnění, i v případě bolest kloubů platí, že na jejich vznik se významně podílí nesprávny životní styl. Pokud je strava chudá na minerály a vitamíny, klouby nemohou být dostatečně vyživené zevnitř. Správné výživě kloubů pomáhají i různé výživové doplňky, které se zaměřují na podporu toho, aby naše klouby získali skutečně to, co potřebují. Pomocí mastiček či gelů dokážeme zmírnit již vzniklou bolest kloubů. Bolavé klouby jsou i výsledkem buď nadměrné nebo nedostatečné pohybové aktivity. Pohyb je pro lidské tělo velmi důležitý, avšak neměli bychom být ani příliš aktivní, ani se nehýbat vůbec.