ONLINE MAGAZÍN

Pravidla, pomocí kterých si zařídíte kancelářský stůl jako profesionál

Mít svůj vlastní pracovní koutek, ať už doma nebo v práci, je důležité. Tento prostor nám poskytuje jednak soukromí, ale i pocit bezpečí. A nedílnou součástí tohoto prostoru je také kancelářský stůl. Aby se nám však za nim pracovalo dobře, měli bychom ho udržovat v dobrém stavu. Dobrý stav však nemluví jen o jeho kvalitě, ale hlavně o organizovanosti. A právě to, co se na kancelářském stole nachází dokáže ovlivnit naše pohodlí. Zorganizujte si váš prostor správně! Prostornost pracovního stolu je důležitá. Čím větší pracovní deska bude na něm umístěna, tím lépe pro vás. Budete mít dostatek místa jednak na práci, ale i na odkládání všeho nepotřebného.

Základem kancelářského stolu je deska

Kancelářský stůl a věci na něm

Provedení kancelářského stolu

I když je možná velká deska občas problémem, hlavně co se týče pořádku, vše zachrání speciální složky, které se většinou nacházejí pod stolem. Velký stůl ocení i vaše tělo – nebudete se muset hrbit při malém stole. Z hlediska umístění monitoru je důležitá i výška pracovní desky – monitor byste měli mít umístěn v rovině s vašima očima. Pokud chcete, aby vám práce šla jako od ruky, mějte vždy vašich věrných pomocníků po ruce. Může se jednat například o oblíbené pero, nabíječku na telefon nebo brýle, bez kterých by se vám pracovalo skutečně těžko. Pokud je budete mít hned po ruce, vyhnete se tak dlouhému hledání potřebných věcí po šuplících. Na vaši produktivitu může mít vliv i zeleň. Umístěte si tedy na pracovní desku květinu – bude lahodit nejen vašemu oku, ale i vaší produktivitě (odhaduje se, že zeleň zvýší vaši produktivitu až o 15%). Proč to tedy nezkusit?

Ukládání důležitých dokumentů systémově také ovlivní vaši pracovní pohodu

Přijdete během výkonu své práce do styku s množstvím papíru? Může se jednat například o faktury nebo různé doklady o zaplacení či jiné důležité věci. Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik času strávíte nad hledáním něčeho, co akutní potřebujete, nevíte si však vzpomenout, kam jste tento vzácný kousek uložili? Udržet organizovanost na vašem pracovním stole vám pomohou například krabice, různé šanony, pořadače a přihrádky, které můžete umístit buď na pracovní desku nebo pod stůl. Je jen a jen na vás, jakým způsobem si je seřadíte – například podle data, barvy nebo abecedy. Jedno však víme s přesností – už nebudete trávit čas hledáním čeho, co nevíte, kam jste si vlastně založili! Navštivte stránku https://worklife.cz/, kde najdete kompletní nabídku pracovních stolů. Šetřete čas při práci i vy!